Як Тернопіль став відкритим містом?

11.11.2021

Мета створення Міжміської робочої групи ІКМ — поширювати кращі практики міст України.

Саме тому ми в ГО "Електронна республіка" проводимо засідання, за окремими компонентами, щоб була змога більш детально дізнатись про тонкощі реалізації від міст-лідерів за результатами звіту ІКМ.

Компонент №3 "Прозорість та відкритість даних" представляло місто Тернопіль. Чому?

  • за звітом "ОЦІНКА СТАНУ ОПРИЛЮДНЕННЯ ТА ОНОВЛЕННЯ ВІДКРИТИХ ДАНИХ", Тернопіль став лідером за усіма 5 розділами;
  • у звітах ІКМ 2019/2020 та 2021 у компоненті №3 "Прозорість та відкритість даних" Тернопіль посів 3 і 4 місто;
  • зокрема у звіті ІКМ 2019/2020 була оприлюдена краща практика — шкільний громадський бюджет, який дає змогу учням старших класів пропонувати та голосувати за проєкти громадського бюджету.

photo5210946003782448745.jpg

Про ці та інші здобутки міста ділиться Олег Верес — старший інспектор Відділу інформаційно-комунікаційних технологій Управління цифрової трансформації та комунікацій зі ЗМІ, Тернопільської міської ради.

Модерує захід експертка з цифрової трансформації державних послуг — Євгенія Поремчук.

Дивіться, відео засідання нижче.


Цікаві факти:
У грудні 2020 року Європейський портал даних (EDP) опублікував звіт Open Data Maturity Report 2020 про рівень розвитку сфери відкритих даних. Україна вперше брала учать у цьому рейтингу та увійшла до переліку країн, які швидко розвиваються (Fast-trackers), разом з Італією, Нідерландами, Німеччиною, Словенією, Фінляндією і Швецією.


Реалізація Міжміської робочої групи ІКМ стала можливою за підтримки Програми USAID "Конкурентоспроможна економіка України".


Довідково:

Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України” (КЕУ) підтримує стартапи й малі та середні підприємства (МСП) з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також сприяє формуванню ефективної торгової політики, щоб забезпечити МСП можливістю скористатись перевагами від міжнародної торгівлі.

Слідкуйте за оновленнями Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» за посиланнями: 

https://www.facebook.com/usaidcep.ua/

https://www.linkedin.com/company/cepukraine/

https://twitter.com/usaid_cep