Про експертів: Голова ГО "Електронна республіка"

27.04.2021

Євген_Поремчук.png

Починаємо знайомити вас ближче з членами нашої експертної команди. Лідер, активіст електронної демократії та рушійна сила усієї команди — це голова ГО “Електронна республіка” Євген Поремчук.

Влітку 2019 року Євген разом з Аллою Погонець та Андрієм Тодоровим зареєстрували громадську організацію, яка стала першою ГО зареєстрованою онлайн.

До цього працював на атомній електростанції, був керівником ІТ-департаменту банку, драйвив розвиток електронної демократії, а згодом створив свою інженерну компанію. Працював як незалежний ІТ-консультант та підприємець, впроваджував інструменти електронного урядування, розробляв зручні сервіси для громадян.

За роки своєї діяльності брав участь у таких масштабних проєктах як:

  • Дія — портал державних послуг онлайн;
  • Розумне місто — всеукраїнська платформа електронного врядування та демократії;
  • Електронний кабінет водія — один з найбільш відвідуваних е-порталів ЦОВВ;
  • Електронний кабінет надрокористувача — видача дозволів на видобуток корисних копалин;
  • IGov — портал державних послуг;

Євгена можна сміливо назвати архітектором цифрових рішень для держави. Адже створення екосистеми зручних сервісів — це будівництво зручного діджитал-хмарочосу, де є фундамент відкритих даних, стіни захисту персональних даних, фасад зручного інтерфейсу та дах захисту інформації.

Окрім “цифрової архітектури” Євген займається аудитом, аналізом та оцінкою ефективності уже існуючих ІТ-продуктів для держави. Саме він може сказати, де треба підтягнути безпеку, актуалізувати дані, а що потрібно взагалі знести та написати наново.

Євген завжди відкритий до цікавих пропозицій та готовий ділитися думкою та порадами зі сфери своєї експертності і не тільки. Тож якщо у вас залишилися питання до Євгена — сміливо пишіть їх у коментарях, або на особисту Facebook-сторінку Євген Поремчук.
#eRepublic_team