Європейський тиждень цифрової грамотності

28.03.2021

Цифрова грамотність.png

22-28 березня пройшов Європейський тиждень цифрової грамотності. Це ініціатива, до якої може долучитись будь-яка організація, яка бажає навчити людей принципам кібергігігєни та цифровим навичкам.

Ми теж вирішили стати частиною корисного формату, щоб нести цифрову освіту в маси. Тому голова ГО "Електронна республіка" Євген Поремчук в ефірі телеканалу Україна 24 та радіо Київ, розповідав про важливість цифрової грамотності та окреслив наявну картину Україні.

Також 26 березня разом із Асоціацією відкритих міст ми провели включення у Facebook на тему кібергігієни. До нього долучилися понад 200 активних користувачів, які коментували наживо, дискутували та задавали змістовні питання. Серед глядачів були як вичайні користувачі, так і освітяни, представники громад та міського управління.

Євген розповів про особистий захист у мережі та про те, які банальні помилки роблять юзери при створенні паролів, у листуванні чи під час покупок у мережі. Декілька мільйонів користувачів по всьому світу все ще використовують пароль 123456, а фішинг – найпопулярніший метод шахрайства в українському інтернеті.

Особливим гостем цього ефіру став співзасновник Українського Кіберальянсу Шон Таунсенд. Він розповів, як секретні документи та паролі від усіх облікових записів хакерять просто з робочих столів. Адже основна проблема кібергігієни – недбалість самих користувачів.


А ще у нас є новина! Для підписників сторінки "Електронна республіка" ми започаткували словничок цифрової термінології, у якому ми просто та доступно пояснюємо корисні цифрові терміни. Його буде легковідслідковувати за тегом #eRepublic_словник. Обіцяємо тепер регулярно його оновлювати.

Запрошуємо вас також подивитися ефір про кібергігієну!


https://www.facebook.com/opencityassociation/videos/829579777769292