Коментарі експертів: “Дія. Сіті”: віртуальні можливості чи “репресії” для ІТ-галузі

22.07.2021

Дія Сіті.png

15 липня Верховна Рада ухвалила закон “Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні”, який отримав шквал критики і навіть петицію, що вимагає скасування Закону і звільнення Міністра цифрової трансформації. Ініціатори заявляють, що цей Закон зробив можливим “запровадження ефективних інструментів для залучення інвестицій, додаткових механізмів захисту прав на інтелектуальну власність, а також нову форму співпраці з фахівцями — гіг-контракти, що поєднують в собі гнучкість фрілансу та соціальні гарантії”. Причому “строк дії, протягом якого держава гарантує індустрії незмінність умов “Дія.City”, становить 25 років”.

Євген Поремчук, експерт з електронного урядування та голова ГО “Електронна Республіка” разом з іншими експертами, поділився своєю думкою щодо закону “Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні” у коментарі для LB.ua.

“ІТ-галузь України розвивається і росте приблизно на 20% щороку, незважаючи на пандемію й економічно-політичні потрясіння. І в мене виникає логічне питання: чи варто такій негармонійній, малоефективній і корумпованій структурі, як держава, рухати прибуткову і самодостатню ІТ-галузь? «Так!» - подумали у Верховній Раді та ухвалили законопроєкт про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні № 4303”.

Читайте повний текст статті за посиланням: Спецрежим “Дія. Сіті”: віртуальні можливості чи “репресії” для галузі з найбільшими середніми зарплатами у країні - портал новин LB.ua