Діджитал-словник: електронне урядування

21.04.2021

Синій та Білий Фото Зима Цитата Публікація для Facebook-25.png

Продовжуємо насичувати ваші мізки весняним киснем корисних термінів! Наступному явищу присвячують своє професійне життя експерти нашої громадської організації.

Електронне урядування – це спосіб організації державної влади за допомогою інформаційних мереж та систем, які забезпечують функціонування органів влади в режимі реального часу. Електронне урядування покликано максимально спростити та зробити доступним щоденну комунікацію громадян, юридичних осіб, неурядових організацій та влади.

Інструментами електронного урядування в Україні є відкриті реєстри, система електронного декларування, кабінет водія, система e-Health, система “Дія” та інші електронні ресурси, що дозволяють не стояти у черзі за свідотством про народження до старості .

Країна, на яку можна рівнятся у цьому питанні – Естонія, яка ще у 1990-ті розпочала створення свого "електронного уряду", бо прагнула швидких економічних та соціальних змін після радянської окупації. Цифрова освіта, політика економічного лібералізму та цифрові інструменти врядування дозволили їм уже в 2005 році провести експериментальні місцеві вибори онлайн.

Підписуйтесь на нас у Фейсбуці і шерьте пост на свою сторінку, щоб більше українців дізналися про можливості електронного урядування. У коментарях чекаємо пропозицій щодо нового терміну для діджитал-словничка.