Допомагаємо містам України налагодити бізнес-клімат!

06.04.2021

банер_укр.png

Поспішаємо поділитись з вами приємною новиною та приводом для нашої гордості.
ГО “Електронна республіка” у співпраці з  Програмою USAID «Конкурентоспроможна економіка України» отримала можливість реалізовувати ініціативу — Програма ІКМ (Індекс конкурентоспроможності міст).

Що це за ініціатива та яких результатів ми очікуємо

Програма ІКМ - це експертна співпраця з містами з метою дослідження факторів впливу на показники їхніх компонентів ІКМ та створення дорожньої карти для виконавчих органів місцевих рад з метою покращення бізнес-клімату міста.

Своєю участю у програмі ми хотіли б допомогти налагодити плідну співпрацю між представниками муніципальних органів влади та бізнес-спільноти задля сприяння конкурентоспроможній економіці міст України. Бо відкритий діалог  - це запорука порозуміння та покращення бізнес-клімату українських міст.

Для реалізації ініціативи, шляхом конкурсного відбору та з урахуванням результатів попередніх етапів Програми ІКМ, було обрано 5 міст-учасників. Серед них:  Тернопіль, Миколаїв, Суми, Кропивницький та Чернігів. 

На основі звіту ІКМ, що складається з першої і другої частини, ми проаналізуємо стан трьох компонентів окремо по кожному місту , а саме:

1) Прозорість та відкритість даних

2) Неформальні платежі та корупція

3) Інфраструктура для ведення бізнесу

Команда наших експертів буде зустрічатись з представниками кожного міста, проводити поглиблений аналіз звіту ІКМ, вивчати регуляторні документи, аналізувати сайти міських рад. 

Для представників муніципальних органів влади участь у програмі ІКМ — це можливість виявити потреби для покращення показників їхніх муніципалітетів в рамках досліджень ІКМ,  проведення яких заплановане на 2021 та 2023 роки.

Для представників бізнес-спільнот ініціатива Програма ІКМ — це майданчик для налагодження комунікації з муніципальними органами влади, де бізнес зможе озвучити наявні проблеми та взяти участь у розробці рішень для їх подолання.

Кульмінацією нашої спільної роботи стане міжміська робоча група для обміну позитивними практиками та отриманими інсайтами під час проміжних робочих зустрічей. Такий досвід сприятиме виявленню прихованих можливостей для влади і бізнесу та пошуку інструментів для їх ефективного використання. 

Результатом співпраці буде оприлюднення дорожньої карти по впровадженню змін у містах з практичними рекомендаціями щодо посилення досліджуваних компонентів та  інструментами по комунікації для імплементації змін.

Нагадаємо, що ІКМ — це аналітичний інструмент, який допомагає оцінюванню бізнес-клімату в містах, зокрема, ефективності економічного врядування. Це агрегований індекс, що складається з 10 субіндексів (компонентів) для оцінки різних аспектів конкурентоспроможності міст. 

Слідкуйте за оновленнями на сторінці ГО “Електронна республіка”  у Facebook та на нашому сайті, а також на Facebook сторінці Програми КЕУ.